Krasnal pyta: jak mam na imię?

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 20 im. Orła Białego we Wrocławiu

zaprasza do wzięcia udziału w szkolnym konkursie pt.

„Krasnal pyta: jak mam na imię?”

Cele konkursu:

• zachęcenie uczniów do aktywnego uczestnictwa w wyborze imienia dla naszego krasnala
  • rozwijanie wrażliwości na wydarzenia wpisane w życie szkolnej społeczności
  • pobudzanie wyobraźni
  • promowanie Szkoły poprzez działania związane z wpisaniem naszego krasnala na oficjalną mapę wrocławskich krasnali

Zasady uczestnictwa:

• Konkurs jest skierowany do całej społeczności naszej Szkoły
  • Wybór imienia odbędzie się w dniach 30.01.2017- 10.02.2017 i będzie przebiegał w dwóch etapach:

I etap: 30.01.2017- 03.02.2017 do godz. 10.00: uczestniczą tylko uczniowie

W pierwszym etapie uczniowie zgłaszają propozycje imienia dla krasnala wypełniając karteczki konkursowe, dostępne u wychowawcy klasy. Każdy wychowawca gromadzi  - w otrzymanej uprzednio kopercie - zgłaszane przez uczniów propozycje imienia, wrzucając ją następnie do przeznaczonej na ten cel skrzynki. Każdy uczeń ma prawo zgłoszenia tylko 1 propozycji imienia.

Po zakończeniu pierwszego etapu nastąpi wyłonienie dziesięciu najciekawszych propozycji imienia. Wyboru dokona specjalnie powołana do tego celu komisja.

II etap: 06.02.2017- 09.02.2017: uczestniczy cała społeczność szkolna

Drugi etap obejmuje głosowanie na jedną z dziesięciu wybranych przez komisję propozycji imienia. Forma głosowania uczniów- jak w pierwszym etapie. Pozostali członkowie społeczności szkolnej oddają swój głos pobierając karteczkę do głosowania na portierni szkolnej i wrzucając ją bezpośrednio do skrzynki konkursowej. Propozycja imienia, która zgromadzi najwięcej głosów stanie się imieniem naszego szkolnego krasnala.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w piątek 10 lutego 2017 roku.

Kryteria oceniania:

• zgodność z tematyką szkolną
  • oryginalność i pomysłowość

Nagrody:

• Nagrodę główną otrzyma autor ostatecznie wybranego imienia
  • 5 nagród dodatkowych: upominki zostaną rozlosowane wśród wszystkich uczniów biorących udział w konkursie

Szczegóły przebiegu konkursu będzie można śledzić na okolicznościowej gazetce umieszczonej przy wejściu głównym naszej Szkoły oraz na naszej stronie internetowej.

Życzymy miłego i twórczego uczestnictwa w konkursie

Dyrekcja Szkoły oraz koordynator konkursu- Agnieszka Ochalik