22 Konkurs Piosenki „Wygraj sukces”

Uczennice naszej szkoły wzięły udział w 22 Konkursie Piosenki „Wygraj sukces”
dla wokalistów z całej Polski. Kwalifikacje odbywają się w ponad 50 ośrodkach w kraju,
a w konkursie startuje 2346 solistów. Jest to największy tego typu konkurs w Polsce. Biorą w nim udział głównie wychowankowie ośrodków kultury, którzy od najmłodszych lat są przygotowywani do profesjonalnego śpiewania. Zadaniem uczestników jest zaśpiewanie dwóch piosenek - obowiązkowej z jednej z płyt „Wygraj sukces” (do tej pory wydano 22 płyty) i dowolnej w języku polskim.
Wszystkie nasze uczennice zaprezentowały się bardzo dobrze.

Z naszego obwodu Wrocławia
i okolic do etapu regionalnego mogło być zakwalifikowanych tylko 13 osób z ponad 50 występujących we wszystkich czterech kategorii wiekowych:
kategoria I- klasy I – III,
kategoria II- klasy IV – VI,
kategoria III- gimnazjum,
kategoria IV- szkoły ponadgimnazjalne.
W kategorii I startowały cztery nasze solistki. Dwie z nich: Oliwia Kamińska z klasy II B
i Hanna Kuśmierska z klasy III B zakwalifikowały się do etapu regionalnego.
W kategorii II wystąpiła Weronika Hruszczak z klasy VI B, która została nagrodzona wyróżnieniem.
SERDECZNIE GRATULUJEMY wszystkim uczestniczkom i laureatkom!