Szlachetna PACZKA

Szanowni Państwo,

wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Okres świąteczny to szczególny okres, czas rodzinnych spotkań, wzruszeń, czas spokoju i radości. Zatrzymujemy się w pędzie współczesnego świata i skupiamy na tym, co dla nas najważniejsze.
       Są rodziny, dla których jest to okres szczególnie trudny, ze względu na problemy finansowe. Jednej z takich rodzin postanowiliśmy pomóc. Ruszyła w naszej szkole zbiórka artykułów na „Szlachetną Paczkę”. W imieniu Samorządu Uczniowskiego pragniemy Państwa zachęcić do udziału w naszej akcji. Liczymy na Państwa pomoc. Poniżej znajdą Państwo szczegółowe informacje, odnośnie potrzeb naszej rodziny.

J. Purcelewska, K. Froch

Pani Angelika (29 l.) mieszka w małym domku, który wciąż buduje własnymi rękami. Wraz z nią mieszka jej mąż (34 l.) i czwórka dzieci - Klaudia (13 l.), Patryk (9 l.), Szymon (6 l.) i Kaja (3 l.) Pani Angelika jest bardzo silną kobietą. Jej historia jest szczególnie trudna - po tym jak jej matka odebrała sobie życie, trafiła do domu dziecka, szybko zaszła w ciążę i przeniesiono ją do kolejnej placówki. Po tym, jak wyszła za mąż za pana Marka, zamieszkali w jego domu rodzinnym, gdzie też nie odnalazła spokoju. Obecnie rodzina przeprowadziła się do małego domku na wsi, który jest w ciągłej budowie. Rodzina żyje jedynie z pensji pana Marka i zasiłków państwowych. Pani Angelika podejmuje prace dorywcze. Mimo tragicznej przeszłości i ciągłych trudności, rodzina odnajduje siłę we wzajemnej miłości. Uwielbiają wspólnie spędzać czas na zabawie, sprzątaniu czy spacerach. Uśmiech pani Angeliki kiedy opowiada o swojej rodzinie jest bezcenny! Jako najważniejsze potrzeby rodzina wymieniła jedzenie, artykuły chemiczne i opał. Są to podstawowe dobra, których każdego dnia brakuje.

Potrzeby rodziny: jedzenie - każdego dnia brakuje produktów spożywczych, pani Angelika musi "chomikować" i odkładać na gorsze chwile; chemia - brakuje pieniędzy na artykuły chemiczne, a sprzątać trzeba codziennie; opał rodzina pali jedynie drewnem, którego i tak mają bardzo mało;
1. Żywność trwała: jakich produktów żywnościowych potrzebuje rodzina: Kasza, Cukier, Kawa, Makaron, Olej, Ryż, Mąka, Dżem;
2. Środki czystości: proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, pasta do zębów, płyny czyszczące, szampon, szczoteczka do zębów;
3. Odzież:
       Angelika: Rodzaj odzieży: przejściowe; Kategoria: spodnie, getry; Rozmiar: 38; uwagi: czarne
       Patryk: Rodzaj odzieży: przejściowe/zimowe; kategoria: spodnie dresowe, rękawiczki; rozmiar: 140; uwagi: brązowe, szare
       Klaudia: Rodzaj odzieży: zimowe; kategoria: spodnie, kurtka; rozmiar: 36; uwagi: kolorowe
4. Obuwie:
       Szymon: Rodzaj obuwia: zimowe; kategoria: kozaki na rzepy; rozmiar: 29; uwagi: ciemne
       Angelika: Rodzaj obuwia: zimowe; kategoria: kozaki płaskie ciepłe; Rozmiar: 35/36; uwagi: czarne;
5. Pomoce szkolne: zeszyty, farbki, papier kolorowy, plecak, bloki, klej, nożyczki, przybory do pisania, plastelina, piórnik, blok a3, cyrkiel, długopis z gumką;
6. Wyposażenie mieszkania: kołdra, koc, pościel, poduszka, prześcieradła standardowych wymiarów, ściereczki mokre, suche;
7. Inne potrzeby: węgiel, drzewo na opał, artykuły budowlane, karma dla psa i kotka.
8. Specjalne upominki: sanki dla Szymona, głośnik JBL, domek dla lalek, wizyta u fryzjera dla pani Angeliki, narzędzia dla męża.
SZLACHETNA PACZKA  SZLACHETNA PACZKA 2