Noc w szkole

Ponad 60 uczniów SP nr 20 im. Orła Białego zdecydowało się spędzić noc w swojej szkole, gdzie brali udział w zabawach integracyjnych, grach planszowych oraz konkurencjach sportowych i innych atrakcjach!

Wydaje się to nie do pomyślenia... A jednak... To naprawdę się wydarzyło. Na ogół dzieci w piątkowe popołudnie z radością opuszczają szkolne mury na myśl o wolnym weekendzie, jednak w SP nr 20 tego dnia było inaczej... Nie trudno było znaleźć ochotników, którzy w niecodzienny sposób chcieli spędzić czas w gronie klasowych kolegów i koleżanek pod okiem swych wychowawców.
Uczniowie klas IVb, IVc i Vb po raz pierwszy mieli okazję przekonać się jak wygląda szkoła nocą. 3 marca wieczorem uczniowie stawili się w szkole ze śpiworami i poduszkami do spania. Jednak czekało na nich wiele atrakcji więc wszystkie swoje akcesoria do spania mogli swobodnie odłożyć na później. Po oficjalnym rozpoczęciu i przedstawieniu zasad, które obowiązywały podczas organizowanej imprezy rozpoczęliśmy od zabaw integracyjnych. Dzieciaki tańczyły i śpiewały, przy czym śmiały się do łez. Po zabawach na uczestników czekała wspólna kolacja – oczywiście to co lubią najbardziej – pizza! Po kolacji chwila odpoczynku na gry planszowe zgodnie z zainteresowaniami i upodobaniami. Nie mogło także zabraknąć gier w sali gimnastycznej, odbyły się rozgrywki w koszykówkę. Rozgrywane mecze wzbudzały wiele emocji – na boisku widać było dużą rywalizacje, ale przede wszystkim współpracę zespołową. Miło było patrzeć, jak uczniowie wspólnie i z zaangażowaniem przygotowują materace i miejsca do spania. Gdy „legowiska” były już gotowe ostatnim punktem programu była projekcja filmu, po którym to wszyscy grzecznie mieliśmy zasnąć..., ale nie wszystkim się to udało... niektórzy prowadzili nocne rozmowy do białego rana. Po wczesnej pobudce o 6.00 uczniowie posłusznie posprzątali sale i rozchodzili się do domów… Wszyscy wyglądali na niewyspanych i zmęczonych, ale zadowolonych i pytali o kolejną edycje naszej „szkolnej nocowanki”! Poprzez wspólne przeżywanie razem z podopiecznymi tej „przygody” wychowawcy realizowali postawione sobie cele. Dzieci uczyły się samodzielności i odpowiedzialności, miały możliwość być współorganizatorami dobrej zabawy. Spędzenie nocy poza domem, w nieco „spartańskich” warunkach na pewno uczyniło z uczestników tego wydarzenia osoby bardziej dorosłe, była to doskonała okazja do integracji, przełamywania barier i słabości oraz umacniania więzi. Dla nauczycieli taka forma, to doskonała okazja do lepszego poznania naszych wychowanków, a dla szkoły możliwość pokazania od innej, mniej oficjalnej strony.

noc w szkole!