Projekt eTwinning

Od grudnia do marca 2022r. klasa 8c pod opieką p. Edyty Ćwiklik uczestniczyła z 15 innymi szkołami w krajowym projekcie eTwinning „Die schönste Zeit des Jahres”.
eTwinning jeden z programów Unii Europejskiej, którego celem jest umożliwienie zdalnego kontaktu między szkołami i przedszkolami z państw europejskich (także spoza UE), aby nauczyciele i uczniowie realizowali międzynarodowe i wewnątrzkrajowe projekty międzyszkolne.
W pierwszym etapie uczniowie przedstawiali się na wspólnym Padlecie, formułowali życzenia świąteczne, opisywali symbole związane z Bożym Narodzeniem. Przy okazji ćwiczyli różne gramatyczne zagadnienia, m.in. czasowniki modalne i tryb rozkazujący.
W ten sposób realizowana była podstawa programowa. Dużo radości sprawiło uczniom pisanie przepisów na pierniki norymberskie. Młodzież utrwalała słownictwo korzystając z aplikacji LearningApps oraz Educandy, następnie układała zdania w trybie rozkazującym. Ukoronowaniem ciężkiej pracy był słodki poczęstunek - Elisenlebkuchen.
Uczniowie wykonywali i wybierali również logo naszego wspólnego projektu. Najbardziej ekscytującym wydarzeniem było spotkanie online z innymi partnerami projektu: Dwujęzyczną Szkołą Podstawową Atut Fem z Wrocławia oraz Publiczna Szkołą Podstawową z Oddziałam Integracyjnymi im. Jana III Sobieskiego w Szydłowcu. Graliśmy razem w Quizlet i Bamboozle.
(Ćwiczyliśmy słownictwo dotyczące karnawału). Były to rozgrywki zarówno pojedynczych uczniów jak i w mieszanych grupach z różnych szkół.
Rezultatami naszej wspólnej pracy z partnerami projektu były dwie wspólne tablice – Padlet, prezentacja z przepisami i dekoracjami w Canvie, ksiażeczka w Story Jumper i wiele gier utrwalających słownictwo, tworzonych przez nauczycieli (Quizlet, Kahoot, Edu Candy, LerningApps).
Książeczka jak i interaktywne zadania stanowią materiał lekcyjny do wykorzystywania przez partnerów projektu, jak i innych nauczycieli języka niemieckiego.
Realizacja projektu zwiększyła motywację uczniów do nauki, umożliwiła im rozwijanie zainteresowań, poznanie nowych narzędzi cyfrowych oraz uczenie się przez działanie i zabawę.
Zachęcamy do obejrzenia:
  • katalogu przepisów i dekoracji świątecznych
  • książeczki

Projekt eTwinning2

Więcej w tej kategorii: « Podziękowanie Dziękuję »