Znamy laureatów IV edycji konkursu „Bądźmy EKO dla Wrocławia”.
W tegorocznej edycji konkursu pod hasłem „Zostań pomocnikiem „SuperBohatera” zgłoszono ponad 450 plakatów, które przedstawiają korzyści płynące z prawidłowej segregacji odpadów lub ich powtórnego wykorzystania. Cieszymy się, że konkurs spotkał się z tak dużym zainteresowaniem młodych Wrocławian,
którzy wykazali się kreatywnością, talentem plastycznym oraz udowodnili, że kwestie ekologii są dla nich niezwykle ważne.
Nadesłane prace zostały, jak co roku, poddane głosowaniu Internautów oraz ocenie Komisji Konkursowej.
Głosy można było oddawać od 2 do 19 listopada. Dziękujemy za każdy oddany głos i Państwa zaangażowanie! Laureatom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.

Kategoria klasy V-VIII wybór Internautów:

II miejsce – Jagoda Fiedziuk, Szkoła Podstawowa nr 20 im. Orła Białego we Wrocław

Uczniowie wrocławskich podstawówek zostali również poproszeni o wymyślenie ciekawego, oryginalnego imienia dla naszego SuperBohatera. Spośród wszystkich propozycji wybraliśmy trzy, naszym zdaniem najbardziej kreatywne:

Maria Bławat, Szkoła Podstawowa nr 20 im. Orła Białego we Wrocławiu – imię Wroclunia

Milena Wiśniewska, Szkoła Podstawowa nr 20 im. Orła Białego we Wrocławiu – imię Ekokubłuś

Maria Depta, Szkoła Podstawowa nr 20 im. Orła Białego we Wrocławiu – imię Ekoleżka

Laureaci wraz z nauczycielem, pod opieką których powstały zwycięskie prace oraz dyrektorzy szkół, do których uczęszczają zwycięzcy zostaną zaproszeni na Galę Wręczenia Nagród, która odbędzie się 9 grudnia o godz. 12:00 w Sali Wielkiej Starego Ratusza we Wrocławiu.

Jagoda Fiedziuk

 

Biegowa jesień w Dwudziestce była bardzo obfita w sukcesy naszych Uczniów.
Cykl zawodów biegowych rozpoczęliśmy już we wrześniu startując
w Indywidualnych Mistrzostwach Wrocławia w Biegach Przełajowych na Morskim Oku.
Po szkolnych eliminacjach udaliśmy się na Morskie Oko z liczną reprezentacją w skład której wchodzili Uczniowie i Uczennice klas III-VIII. Wszyscy bardzo dobrze się zaprezentowali startując w trudnych warunkach, po ciężkiej trasie oraz biegając w licznych seriach.

Bezkonkurencyjny okazał się Marcel Góralczyk z klasy 8h, który został
Mistrzem Wrocławia na dystansie 1200m.

Wicemistrzynią Wrocławia została Sara Bułkowka z klasy 8h na dystansie 1000m.

Również wśród naszych młodszych reprezentantów Mistrzynią Wrocławia została
Julia Frąckiewicz z klasy 4e biegając na dystansie 800m.

Bardzo dobrze wypadł także Iwo Cieślak z klasy 5e zdobywając 4 miejsce w biegu na 1000m.
Nasi Uczniowie w klasyfikacji drużynowej uplasowali się w czołówce startujących szkół wrocławskich, zdobywając w poszczególnych rocznikach-pierwsze, drugie, trzecie i piąte miejsce.

Kolejne biegowe zawody to Sztafetowe Biegi Przełajowe.
Trasy po uprzednich zawodach indywidualnych były już „przetarte”, zawodnicy skompletowani w mocnych 7osobowych składach sztafetowych nastawieni na pozytywną rywalizację udali się na Morskie Oko.
Dwudziestka po raz kolejny zaprezentowała się fantastycznie

Dziewczyny z klas IV-VI zdobyły III miejsce w składzie:
1. Wiktoria Belter 6D
2. Hanna Czerwińska 5E
3. Maja Kuśnierz 4E
4. Maria Połczyńska 5D
5. Jadwiga Rzeżuchowska 5D
6. Ewa Stylok 5D
7. Tatiana Zwolińska 5D

Chłopcy z klas IV-VI osiągnęli dziewiątą lokatę, w składzie:
1. Mariusz Brenzak 4B
2. Ivo Cieślik 5E
3. Igor Grzesik 5E
4. Sebastian Sebastianiuk 4B
5. Szymon Żyłka 5D
6. Leon Kokoszka 5D
7. Adrian Miszewski 6B

Znakomicie wypadły klasy starsze – gdzie Dziewczyny z klas VII-VIII zdobyły
II miejsce w następującym składzie:
1. Alicja Sroka 8B
2. Lena Graboń 8G
3. Sara Bułkowska 8H
4. Martyna Miksiewicz 7D
5. Kinga Kałużyńska 7A
6. Agata Grieswald 7B
7. Jaśmina Osiadacz 7A
8. Aleksandra Miszkieło 7C

Chłopcy z klas VII-VIII zostali Mistrzami Wrocławia w składzie:
1. Mikołaj Wrzesiński 8G
2. Mikołaj Stępniewski 8G
3. Miłosz Kunysz 8B
4. Paweł Siewierski 7B
5. Jakub Libner 8E
6. Kacper Latkowski 7F
7. Bartosz Sokołowski 8H

Podczas zawodów sztafetowych, aż 3 nasze reprezentacje zakwalifikowały się do finałów dolnośląskich.
Na Wojewódzkich Biegach Sztafetowych Dziewczyny z klas IV-VI osiągnęły 4 lokatę, Dziewczyny z klas VII-VIII były drugie, a Chłopcy obronili tytuł z Morskiego Oka wygrywając zawody, co dało im awans do zawodów ogólnopolskich.

Ogólnopolskie Biegi Sztafetowe odbyły się 26 października 2021 w przepięknej mazurskiej miejscowości – Olecku.

Chłopcy w składzie:
1. Jakub Libner 8E
2. Adrian Furmanek 8E
3. Miłosz Kunysz 8B
4. Mikołaj Stępniewski 8B
5. Marcel Góralczyk 8H
6. Mikołaj Wrzesiński 8G
7. Paweł Siewierski 7A

po raz kolejny pokazali się z najlepszej strony zdobywając 8 miejsce spośród 19 drużyn z całej Polski. Jest to największy zespołowy sukces Dwudziestki, a reprezentanci tej drużyny na stałe zapisali się w historii naszej szkoły.

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim Uczniom,
którzy przyczynili się do tych sportowych sukcesów.

Ewa Samborska-Wcisło

START

 

Z okazji Dnia Niepodległości w oddziale „0A“ zorganizowano konkurs na najciekawszą kokardę narodową.
Forma i dobór materiałów był dowolny.
10 listopada 2021r. wyłoniono zwycięzców:

I miejsce
Weronika Grynczel

II miejsce
Julia Zając

III miejsce
Szymon Jamiołkowski

Wyróżnienia
Jakub Cierpiński
Lena Nawrocka
Helena Lewicka
Marcel Wojnarowicz

W wyniku konkursu każde z dzieci otrzymało dyplom i nagrodę.
Zwycięzcom gratulujemy!

start...

 

Strona 1 z 44