8.03.2018 r. odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny klas 3.

Wzięły w nim udział 23 osoby, przedstawiciele wszystkich klas 3.

I miejsce - Maja Siejko kl.3f
II miejsce - Gustaw Borgosz kl.3c
III miejsce - Weronika Kaszowska kl.3c
IV miejsce - Filip Goliński kl.3g

Osoby te zakwalifikowały się do międzyszkolnego etapu konkursu.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Świetlica przy Szkole Podstawowej nr 20 im. Orła Białego serdecznie zaprasza uczniów
z klas III do wzięcia udziału w Szkolnym Konkursie

GWIEZDNE SZLAKI

REGULAMIN KONKURSU

Cele konkursu
1. Upowszechnienie wiedzy o kosmosie.
2. Propagowanie polskich osiągnięć w dziedzinie kosmologii.
3. Wspólna zabawa połączona z pozytywną rywalizacją.
Założenia organizacyjne
1. W konkursie biorą udział uczniowie z klas III
    (niekoniecznie uczęszczający do świetlicy szkolnej).
2. Trzy osoby, które zdobędą największą ilość punktów
     będą reprezentować szkołę na Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy
     pt. GWIEZDNE SZLAKI
3. Szkolny etap konkursu odbędzie się dnia 09.04.2018 r. o godzinie 10:45 w sali numer 1.
4. Dla zwycięzców przewidujemy nagrody.
Zakres tematyczny
• Słońce i Układ Słoneczny
• Galaktyki
• Gwiazdy i gwiazdozbiory
• Planeta Ziemia
• Komety, meteory i meteoryty
• Gromady gwiezdne
• Loty w kosmos
• Wielcy astronomowie
Serdecznie zapraszamy!

W międzyświetlicowym konkursie plastycznym „Dinozaury” prace przygotowane
przez uczniów naszej szkoły zdobyły miejsca i wyróżnienia zarówno
w kategorii prac płaskich jak i prac przestrzennych.

Laureaci w kategorii prac przestrzennych

Julia Płuciniak z klasy 1a – 1 miejsce
Zuzanna Gorajek z klasy 1a – 3 miejsce
Lena Kopeć z klasy 1d – wyróżnienie

 

Laureaci w kategorii prac płaskich

Arianna Kovzolovych z klasy 1b – 1 miejsce
Joanna Koronczok z klasy 2b – 2 miejsce
Zofia Maziej z klasy 1d – 2 miejsce
Jagoda Szewczyk z klasy 2b – wyróżnienie

 

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

W środę 11 kwietnia 2018 r. odbędzie się Ogólnopolski Konkurs Humanistyczny Omnibus.

Termin zgłoszeń upływa 20 marca 2018 r.
Koszt 9 zł.
Szczegóły na stronie www.jersz.pl

Konk Hum Omnibus

 „…Kiedy zaś ty dajesz jałmużnę, niech nie wie lewa twoja ręka, co czyni prawa, aby twoja jałmużna pozostała w ukryciu”.

(Mt 6, 1-6. 16-18)

Drodzy Darczyńcy, Rodzice,

co prawda nasza wspólna akcja zbierania używanych ubrań dla bezdomnych mężczyzn trwa przez cały rok szkolny. Jednakże, to właśnie tak szczególny czas jak okres Wielkiego Postu wymaga od nas wszystkich pochylenia się przed biedą ludzką i wspomożenia tych, którzy tego najbardziej potrzebują.
Dlatego teraz właśnie prosimy o przyłączenie się do naszej akcji, która ma na celu wspomożenie mieszkańców schronisk dla bezdomnych mężczyzn. Od 12 marca (od poniedziałku) zaczynamy zbiórkę środków czystości. Potrzebne są mydła, kremy do golenia, maszynki do golenia, szampony, papier toaletowy. Jest to jak zwykle morze potrzeb do którego i my wlejmy nasze kropelki.
Bowiem… „Ty zaś gdy pościsz, namaść sobie głowę i obmyj twarz, aby nie ludziom pokazać, że pościsz, ale Ojcu twemu, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który jest w ukryciu, odda tobie”.
Przyniesione przez Was środki czystości będziemy zbierać do oznaczonego pudła, które będzie znajdowało się na parterze szkoły.

Dziękujemy
Organizatorzy

Zapraszam 3 uczniów z każdej klasy trzeciej do udziału w Szkolnym Konkursie Przyrodniczo - Ekologicznym, który odbędzie się 23.03.2017 r. (piątek) w godzinach 11.35 - 12.20 w sali nr 202 (w przypadku większej ilości dzieci chcących wziąć udział w konkursie proszę o przeprowadzenie eliminacji klasowych, aby każdy chętny mógł sprawdzić swoja wiedzę)

Zakres treści będących przedmiotem konkursu:

1) Królestwo roślin i zwierząt:
    a) rośliny i zwierzęta w otaczających nas ekosystemach;
    b) podział roślin i zwierząt na rodzime i egzotyczne;
    c) rośliny i zwierzęta charakterystyczne dla krajobrazu nadmorskiego, nizinnego, wyżynnego i górskiego;
    d) rośliny uprawne: zbożowe, okopowe i oleiste oraz ich wykorzystanie;
    e) warstwy lasu;
    f) dzikie zwierzęta żyjące w miastach – sposoby pomagania im;
    g) rośliny i zwierzęta domowe i hodowlane – nazwy, wygląd, odpowiednia opieka;
    h) zagrożenia dla człowieka ze strony roślin i zwierząt.
2) Zmiany w środowisku naturalnym w ciągu roku:
    a) cykl życia roślin w ciągu roku;
    b) zależność między porami roku a występowaniem zjawisk atmosferycznych, elementy pogody;
    c) obieg wody w przyrodzie;
    d) przygotowania zwierząt do zimy;
    e) zagrożenia dla człowieka płynące ze strony niektórych zjawisk atmosferycznych.
3) Mapa:
    a) różne rodzaje map (fizyczna, polityczna) i informacje z nich uzyskiwane;
    b) kierunki geograficzne na mapie;
    c) znaczenie kolorów na mapie;
    d) podstawowe znaki kartograficzne i topograficzne: rzeka, jezioro, morze, ocean, las, miejscowość, zabudowania, droga:
    e) największe rzeki (od źródła do ujścia) i najważniejsze góry Polski.
4) Ochrona przyrody:
    a) wpływ stanu wody, gleby i powietrza na życie człowieka;
    b) sposoby dbania o czystość wody, gleby i powietrza;
    c) metody samodzielnego filtrowania i oczyszczania wody;
    d) konieczność segregowania śmieci;
    e) sposoby ponownego wykorzystania posegregowanych odpadów, recykling;
    f) sposoby ograniczania ilości odpadów;
    g) zagrożenia dla środowiska płynące z działań człowieka;
    h) rośliny i zwierzęta chronione;
    i) najważniejsze parki narodowe – umiejscowienie na mapie.

Finaliści szkolnego konkursu reprezentować będą szkołę w

III POWIATOWYM KONKURSIE PRZYRODNICZO-EKOLOGICZNYM

organizowanym przy współpracy z Wrocławskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli

17 maja 2018 roku (czwartek), w Szkole Podstawowej nr 68.

Organizator : Zuzanna Mrzygłód

 KATEGORIA - PRACE PRZESTRZENNE

I miejsce     JULIA PŁUCINIAK - SP 20
I miejsce    KAJETAN KĄKOL - SP 113

II miejsce   HANNA CZYSTOŁOWSKA - SP 46
II miejsce   MIRELLA ŚWIĘCH, WIKTORIA BRZAZGACZ, WIKTORIA KUTER, PAULINA KUŹMA, PAULINA ZDZIEBŁO, JULIA POTOMSKA, ZOFIA KURIATA - SP 78

III miejsce  ZUZANNA GORAJEK - SP 20

wyróżnienia
                   LENA KOPEĆ - SP 20
                   EMILIA LEJMAN, HANNA KRĘŻEL - SP 43
                   KARINA PIETRUCHA - SP 78
                   KLAUDIA KURPIOS - SP 93
                   KACPER PRZYPADŁO - SP 43
                   praca zbiorowa podopiecznych świetlicy - SP 116

KATEGORIA - PRACE PŁASKIE

I miejsce    ARIANNA KOVZOLOVYCH - SP 20
I miejsce    ANTONINA NASTIUK - SP 42

II miejsce   KACPER BAŁONIAK - SP 93
II miejsce   JUSTYNA FOJUD - SP 40
II miejsce   JOANNA KORONCZOK - SP 20
II miejsce   ZOFIA MAZIEJ - SP 20

III miejsce   MICHAŁ KUCHARSKI - SP 40
III miejsce   KLAUDIA SKRABKA - SP 43
III miejsce   ANTONINA BORCZYK, MILENA ZARZYCKA, ALEKSANDRA ZWOLIŃSKA, ALEKSANDRA MROWIŃSKA, ANNA HAROLD, LEA PFLUEGER, ZOFIA PANENKA - SP 63

wyróżnienia
                   IGA CHAŁUBEK - SP 1
                   JAGODA SZEWCZYK - SP 20
                   MARTYNA KRUPA - SP 68
                   JULIANNA KNAPIK - SP 85
                   WERONIKA LEŚNA - SP 85
                   NINA KAŁUŻYŃSKA - SP 85

dinozaury

Strona 4 z 16