XXII Festiwal Piosenki Ekologicznej

Dnia 12.05.2017 r. w Szkole Podstawowej nr 44 odbył się
XXII Festiwal Piosenki Ekologicznej.
Jest to konkurs z bogatymi tradycjami, gdzie każdego roku uczestniczące w nim dzieci dowiadują się wielu ciekawych rzeczy na tematy przyrodnicze i ekologiczne poprzez przygotowane przez organizatorów gazetki, wystawy plastyczne, scenki.
W tym roku temat przewodni to „Motyle - ulotne chwile”.
W kategorii solistów klas I-III Hanna Kuśmierska z kl. III b otrzymała wyróżnienie za piosenkę „Rudy rydz”. Występowi Hani towarzyszył taneczno - kabaretowy występ Miłosza Mieczkowskiego,
który bardzo dobrze sprawdził się w swojej roli.
W kategorii zespołów młodszych świetnie zaprezentowały się Hanna Kuśmierska (IIIb) i Oliwia Kamińska (IIb) z zespołem w składzie: Dominika Górna (IIId), Anna Radziwanowska (IIIg), Ewa Wielgos (Ib), Martyna Pietrzyk (IIe), Miłosz Mieczkowski (IIIb) zajmując I miejsce.
Jako solistka starsza wystąpiła Weronika Hruszczak z klasy VI b, otrzymując wyróżnienie za piosenkę „Mój sen jak ognisko”.
W zespołach starszych naszą szkołę reprezentował duet Dominika Gasik i Weronika Hruszczak
z kl. VIb, który również bardzo dobrze zaprezentował się muzycznie.
W jury zasiadali m.in. st. wizytator Kuratorium Oświaty Wydziału Rozwoju Edukacji p. Ewa Kassner, prof. dr hab. Alan Urbanek- profesor w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego, dyrygent odznaczony przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Brązowym Krzyżem Zasługi.