Z ogromną dumą i radością informujemy,
że uczennica klasy 5d
ilustracja do basni Klary
– KLARA KARBOWNICZEK – otrzymała wyróżnienie
w XIII Festiwalu Bajkopisarzy Piernikowa Chata.
Baśń Klary pt. „Forte – piano” zdobyła także uznanie rówieśników.
Uczennica została laureatką plebiscytu internetowego
otrzymując nagrodę publiczności.
Finał konkursu literacko – krasomówczego z udziałem naszej uczennicy dostępny na kanale You Tube (występ Klary od 1’25):
https://www.youtube.com
 
Serdecznie gratulujemy!  
Życzymy kolejnych sukcesów!  

Dnia 7.03.2020 r. uczniowie z koła wokalnego brali udział

w XIV Dolnośląskim Konkursie Piosenki i Pieśni Patriotycznej „Korzenie Niepodległej” zorganizowanym przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty w MDK Krzyki.

Wykonywane utwory nawiązywały do okresu odzyskania przez Polskę niepodległości, wydarzeń, które toczyły się na przełomie lat 1918–1921, w tym Bitwy Warszawskiej oraz Powstań Wielkopolskiego i Śląskich.

 

Duet Oliwia i Natalia Przybyło z klasy VII b zajął III miejsce w kategorii zespołów wokalnych klas IV- VIII szkół podstawowych.

Serdecznie gratulujemy!

Dnia 04.03.2020 r. w MDK KRZYKI odbył się VI Powiatowy Konkurs Interpretacji Wokalnej dla dzieci i młodzieży w ramach XXV edycji WIELKIEJ NAGRODY WROCŁAWIA „MY WROCŁAWIANIE SAMI SWOI CZYLI NAJPIĘKNIEJSZE JEST TO CO PRZED NAMI”. Wokaliści uczestniczący w konkursie wykonywali utwory Jana Kaczmarka oraz innych wrocławskich artystów.

W kategorii szkoły podstawowe klasy I – V

uczennica Ewa Wielgos z klasy IVb zajęła III miejsce,

a Katarzyna Ligucka z klasy IIIc otrzymała wyróżnienie.

Gratulujemy sukcesów!

Dnia 16.01.2020 r. zespół wokalny z klas 1-2 wziął udział w XIII Festiwalu Kolęd i Pastorałek "Świąteczne Śpiewanie 2020". Organizatorem tego festiwalu jest CEKDiM, przy ul. Kołłątaja. Zespół otrzymał jedyną nagrodę w kategorii dzieci młodszych. Dodatkowo Benon Huk z 1e i Daria Grabowicz z 1e otrzymali wyróżnienia za osobowość sceniczną jako jedyni z grona wszystkich uczestników festiwalu przeznaczonego dla zespołów dziecięcych z klas 1-8 szkół podstawowych i domów kultury. Rangę konkursu, na który przyjeżdżają zespoły z całej Polski, podkreślała obecność przedstawiciela Departamentu Edukacji UM – Aleksandry Nestorowicz (kierownik Działu Szkół Specjalnych i Placówek). Nasz zespół otrzymał statuetkę i dyplom oraz słodycze i nagrodę rzeczową.

Skład zespołu: Wanda Paczkowska 0a, Pola Gorska 1c, Laura Chwaleba 1d, Benon Huk 1e, Barbara Skałecka 1e, Anna Krzeszowska 1e, Justyna Bogacz 1e, Karolina King 1e, Daria Grabowicz 1e, Martyna Mickiewicz 2a, Lidia Gawlik 2a, Iga Winiarska 2b, Wiktoria Preiss 2b, Zofia Jędryszek 2c, Antonina Żurkiewicz 2c, Zuzanna Sikorska 2d.

Informujemy, że zespół wokalny z klas 1-2 zdobył II miejsce w XII Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Siedliskach, który odbył się dnia 24.01.2020 r. Organizatorem konkursu był GOKiS Miłkowice. Patronat honorowy objął Wójt Gminy Miłkowice. Zespół otrzymał dyplom, puchar i nagrodę pieniężną.
 
Skład zespołu: Laura Chwaleba 1d, Benon Huk 1e, Barbara Skałecka 1e, Justyna Bogacz 1e, Martyna Mickiewicz 2a, Lidia Gawlik 2a, Iga Winiarska 2b, Wiktoria Preiss 2b, Zofia Jędryszek 2c, Zuzanna Sikorska 2d, Ewa Kubińska 2d.
W niedzielę dnia 26.01.2020 r. w Miliczu odbył się III Milicki Festiwal Kolęd i Pastorałek. Konkurs przeznaczony był dla dzieci, młodzieży i dorosłych, zarówno solistów, zespołów, jak i chórów. Organizatorami byli: SP 1 w Miliczu, Stowarzyszenie na Rzecz Ekologii Humanistycznej EKOS, Parafia św. Andrzeja Boboli w Miliczu, współpraca Gmina Milicz, Ośrodek Kultury w Miliczu, Patronat: Arcybiskup Józef Kupny Metropolita Wrocławski, TVPM- Telewizja Powiatu Milickiego, Milicka.pl, Głos Milicza.
 
Zespół wokalny z klas 1-2 w składzie: Laura Chwaleba 1d, Daria Grabowicz 1e, Benon Huk 1e, Barbara Skałecka 1e, Anna Krzeszowska 1e, Justyna Bogacz 1e, Martyna Mickiewicz 2a, Iga Winiarska 2b, Wiktoria Preiss 2b, Zuzanna Sikorska 2d zdobył II miejsce w kategorii zespołów młodszych.
 
Katarzyna Ligucka z 3c zajęła II miejsce w kategorii solistów klas 1-3.
 
Ewie Wielgos z 4b jury przyznało II miejsce w kategorii solistów klas 4-6.
 
Natalia i Oliwia Przybyło z 7b zdobyły III miejsce w kategorii duetów
(obowiązkowy śpiew dwugłosowy).
 
Zwycięzcy otrzymali dyplomy i puchary. Gratulujemy!
Milicz koledy 2020 1      Milicz koledy 2020 2

Dnia 7.12.2019 r. odbył się XXVII MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL MIMOZA 2019  dla dzieci i dorosłych organizowany przez Fundację Hobbit. Przyjeżdżają tam wykonawcy z naszego województwa, a także z całej Polski.

Zespół wokalny z klas drugich w składzie: MARTYNA MICKIEWICZ, IGA WINIARSKA, ZOFIA JĘDRYSZEK, ANTONINA ŻURKIEWICZ, EWA KUBIŃSKA, ZUZANNA SIKORSKA otrzymał WYRÓŻNIENIE i odebrał dyplom w czasie Koncertu Galowego w dniu 8.12.2019 r.

Szczegóły na stronie: http://fundacja-hobbit.pl/zagle/?pid=fced9d1f&lang=pl

Z przyjemnością informujemy, że
EWA WIELGOS z klasy IV B
została laureatką III MIEJSCA
na VII Międzynarodowym Konkursie Piosenki Popularnej„MUZYCZNA ARENA” w Wilnie (LITWA).
Laureatką I MIEJSCAzostała także nasza tegoroczna absolwentka WERONIKA HRUSZCZAK.
Konkurs odbył się w WileńskiejKarolińskiej Szkole Muzycznej, gdzie równocześnie odbywa się co roku konkurs gry na różnych instrumentach. Występują tam dzieci i młodzież z wielu krajów wkilkukategoriach wiekowych.Kwalifikacje do konkursu odbyły się w czerwcu b.r. w Dworku Chopina wDusznikach Zdroju. Ewa i Weronika zostały wtedy laureatkami Międzynarodowego Konkursu Pieśni iPiosenki Esperanckiej zorganizowanego przez Fundację Inicjatyw Młodzieży w Kłodzku
MUZYCZNA ARENA w Wilnie

Z radością informujemy, że uczeń naszej szkoły Kamil Rudzki zajął
I miejsce w walce sportowej w Mistrzostwach Świata w Taekwon-do ITF.
Serdecznie gratulujemy tak dużego sukcesu!

Mistrz Teakwon do 2019

W sobotę dnia 01.06.2019 r. we Wrocławskim Klubie Anima odbył się Festiwal Piosenki Dziecięcej „Animka” o zasięgu dolnośląskim. Pięknie zaprezentowały się na nim Martyna Mickiewicz z klasy1c i Katarzyna Ligucka z klasy 2c.

Strona 1 z 3