Dnia 21.04.2018 r. uczennice z koła wokalnego brały udział w 23 Konkursie Piosenki Wygraj Sukces przeznaczonym dla solistów. Eliminacje wstępne dla Wrocławia i okolic odbyły się w SP 118 we Wrocławiu. Wystąpiły pięknie prezentując się na scenie: Martyna Mickiewicz 0b, Katarzyna Ligucka 1c, Ewa Wielgos 2b, Jaśmina Osiadacz 3g, Ola Chamryk 4f, Monika Biedak 6b, Weronika Hruszczak 7b. Poziom konkursu był bardzo wysoki.
Weronika Hruszczak znalazła się w gronie wyróżnionych. W tegorocznej edycji konkursu bierze udział ok. 2500 dzieci i młodzieży z całej Polski. Uczestnicy śpiewają piosenki z płyt wszystkich 23 edycji konkursu Wygraj Sukces oraz piosenki dowolne w języku polskim.

W Oleśnicy, przy pięknej, słonecznej pogodzie, odbył się Finał Dolnośląski Biegów Przełajowych Szkolnego Związku Sportowego.

Wielką niespodziankę sprawił uczeń klasy IV g Mikołaj WRZESIŃSKI, który w pięknym stylu zwyciężył w biegu na 1000 metrów, wyprzedzając 124 rywali z kilkudziesięciu innych szkół Dolnego Śląska.

Bardzo dobrze spisali się też inni nasi reprezentanci:
Martyna MIKSIEWICZ - III miejsce w biegu klas III na dystansie 300 metrów
Milena POLACZEK - VI miejsce w biegu na 300 metrów
Sara BUŁKOWSKA - klasa 4h - 11 miejsce w biegu na 1000 metrów klas IV (na 145 zawodniczek)
Jakub LIBNER - klasa 4e - 23 miejsce w biegu na 1000 metrów
Sofia SOROKINA - 5a - 24 miejsce w biegu na 1000 m klas V-VI
Aleksdander PRZYŁUCKI  - 15 miejsce w biegu na 1000m
Małgosdia MOKRZYCKA - 17 miejsce w biegu na 300m
Kinga ŻULIŃSKA - 4e- 49 miejsce w biegu na 1000m
Emilia GRUSZKIEWICZ - 4b - 128 miejsce w biegu na 1000m   

bieg przelajowy 2018

Dnia 27.03.2018 r. sukces w IV Powiatowym Konkursie Interpretacji Wokalnej w ramach Wielkiej Nagrody Wrocławia odniosła HANNA KUŚMIERSKA z klasy IV B. Hania zajęła III miejsce wśród uczniów szkół podstawowych za interpretację piosenek wrocławskich artystów - obowiązkowej Jana Kaczmarka z akompaniamentem gitary oraz Łukasza Mroza. Konkurs organizowany był przez MDK Krzyki, objęty był patronatem honorowym przez Miasto Wrocław i mecenatem prof. Danuty Kaczmarek. Hania została zaproszona na Koncert Laureatów pod nazwą „Żywiołowy koncert”, który odbędzie się 21.04.2018 r. w Centrum Kultury Wrocław-Zachód. Gratulujemy!

Z radością informujemy, że MONIKA BIEDAK z klasy VI B zajęła I miejsce
za interpretację piosenki Agnieszki Osieckiej „Okularnicy” w Rejonowym Konkursie Recytatorskim w kategorii poezja śpiewana, który odbył się 22.03.2018 r. i przeszła do etapu powiatowego konkursu, który będzie miał miejsce14.04.2018 r. w SP 113.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

1 miejsce Kinga Kałużyńska 3 g
2 miejsce Maja Siejko 3 f
3 miejsce Inga Matras 3 c

GRATULACJE !!!

Finaliści konkursu reprezentować będą szkołę
w III POWIATOWYM KONKURSIE PRZYRODNICZO-EKOLOGICZNYM
organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 68
przy współpracy z Wrocławskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli

 

Dnia 24.02.2018 r. uczestniczyliśmy w XII Dolnośląskim Przeglądzie Pieśni i Piosenki Patriotycznej „Moją Ojczyzną Polska jest…” organizowanym przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty.
Współorganizatorem eliminacji rejonowych dla Wrocławia i okolic był Młodzieżowy Dom Kultury Wrocław- Krzyki.
W kategorii szkół podstawowych wyróżnienie otrzymała solistka Dominika Gasik z klasy VII b, a nasz zespół w składzie: Monika Biedak VIb, Lena Buchman VIIb, Dominika Gasik VIIb, Weronika Hruszczak VIIb, Natalia Przybyło Vb, Oliwia Przybyło Vb został nagrodzony III miejscem.
 
Gratulujemy sukcesu i dziękujemy za godne reprezentowanie imienia naszej szkoły.
Dnia 12.01.2018r. na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego
we Wrocławiu odbył się VI Dolnośląski Konkurs Pieśni Artystycznej dla solistów amatorów. Organizatorem konkursu był Wydział Edukacji Muzycznej, Chóralistyki i Muzyki Kościelnej AMKL. Warunkiem udziału w konkursie było przygotowanie dwóch pieśni –kolędy kompozytora polskiego lub zagranicznego oraz pieśni kompozytora polskiego z XIX lub XX wieku. Dominika Gasik z klasy VII B w kategorii 6-12 lat otrzymała wyróżnienie w konkursie za wykonanie kolędy „Bóg się rodzi” oraz pieśni Fryderyka Chopina „Życzenie” z towarzyszeniem fortepianu

Gratulujemy!!!
Strona 1 z 2