XXIV Międzyświetlicowy Konkurs Wiedzy Ekologicznej
„ Przygoda z Ekoludkiem”

Tegoroczny konkurs odbył się w dwóch etapach:

1. „Test Ekoludka”

Pierwszy test wiedzy ekologicznej odbył się dnia 10 maja 2021. Przystąpiło do niego 35 uczniów. Laureatami 1-go etapu zostali: I miejsce: Jan Krajewski 3e, II miejsce Michał Kabała 3e, III miejsce Klara Łoś 3d. Laureaci I i II miejsca reprezentowali szkołę w drugim etapie.

2. „Test Ekoludka” i „Praca Ekoludka”

28 maja 2021 roku odbył się etap międzyszkolny testu wiedzy ekologicznej, przeprowadzony w formie on-line. Nasi reprezentanci napisali go na 100%! Sukces chłopców uskrzydlił drużynę wykonującą zadanie konkursowe zwane „ Pracą Ekoludka”.
„Praca Ekoludka” polegała na wyszukaniu i przeprowadzeniu w świetlicy dowolnego doświadczenia obrazującego zmiany zachodzące w przyrodzie lub działania człowieka mające wpływ na życie ludzi, zwierząt, roślin (zgodnie z tematyką konkursu) oraz udokumentowanie tego w formie Lapbooka. Należało wyszukać przykłady w najbliższym otoczeniu dotyczące tego doświadczenia, podać propozycje działań człowieka zapobiegające zagrożeniu, chroniące przyrodę, itp. Jako że nasza szkoła znajduje się w bliskim sąsiedztwie rzeki Odry, przyjrzeliśmy się bliżej wodzie z wrocławskiej rzeki, przyniesionej do szkoły w słoiku i ...zajęliśmy się zanieczyszczeniem wód. Przeprowadziliśmy doświadczenie z wodą, olejem i ptasimi piórami.

Punkty przyznane za Lapbooka w połączeniu ze 100% wynikiem z testu dały nam zwycięstwo.

Jako laureaci 1-ego miejsca we Wrocławiu nasza świetlica wzbogaciła się o nowy sprzęt sportowy.

Serdeczne gratulacje dla laureatów
oraz podziękowania dla wszystkich uczniów klas trzecich zaangażowanych w konkurs. :-)

Koordynatorzy konkursu na terenie SP 20:
Zuzanna Mrzygłód i Agnieszka Ochalik

ekoludek21   start

Na Międzyświetlicowy Konkurs "IDĄ, IDĄ KOLĘDNICY..." zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 76 zostały przekazane dwie prace uczennic z naszej świetlicy szkolnej.
Obie prace zostały zauważone i nagrodzone przez jury.
Magdalena Niemczyk z klasy 2c zdobyła II miejsce,
a Hanna Szostek z 2d otrzymała wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy!

2 miejsce IMG 20200302 WA0001

Na Międzyświetlicowy Konkurs Plastyczny "Magia Świąt Bożego Narodzenia" wpłynęło dużo prac, zarówno z naszej świetlicy, jak i świetlic wrocławskich szkół podstawowych. Jury miało trudne zadanie. Kilka prac naszych uczniów zostało nagrodzonych.

1 miejsce zdobyła praca Julii Bąk z 3 a oraz Ani Chodowskiej i Hani Morawskiej z 3d.

2 miejsce zajęła Julia Frąckiewicz z 2e.

3 miejsce otrzymały prace Marii Bławat z 3a oraz Zofii Jędryszek z 2c.

Wyróżnieni zostali Michał Kabała z 2e oraz Jagoda Fiedziuk z 3a.

Laureaci otrzymali dyplomy oraz upominki, które sponsorował Papiernik by Empik

W Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „ KARTKA ŚWIĄTECZNA” zorganizowanym przez świetlicę Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 13 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu we Wrocławiu zdobyliśmy wyróżnienie. HANNA SZOSTEK z klasy 2d wykonała swoją pracę podczas zajęć świetlicowych.

Kartkaswiateczna19

Uczniowie naszej szkoły uczęszczający na świetlicę szkolną wzięli udział
w Międzyświetlicowym Konkursie Plastycznym „Magia Świąt Bożego Narodzenia”.

Zajęli w nim następujące miejsca:

Mateusz Talacha – 2 miejsce
Iga Winiarska – 3 miejsce
Jagoda Fiedziuk – wyróżnienie
Zuzanna Gorajek – wyróżnienie

Serdecznie gratulujemy!

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom, którzy wzięli udział
w Międzyświetlicowym Konkursie Plastycznym „Jesienne Fantazje” i zajęli następujące miejsca

MATEUSZ TALACHA - 8 lat- SP 20
ALEKSANDRA BRZOSKO - 7 lat- SP 20
II MIEJSCE
IGA WINIARSKA - 7 lat- SP 20
III MIEJSCE
MIKOŁAJ ŚWIĄTEK - lat 8- SP 22
JAGODA SZEWCZYK - lat 9- SP 20

Wyróżnienie
ZUZANNA GORAJEK - lat 8- SP 20

W Świetlicowym Konkursie Ekologicznym dla klas trzecich

1 miejsce zajęła Kinga Kałużyńska,
2 miejsce zdobył Paweł Szulc,
3 miejsce przypadło Jaśminie Osiadacz.

Kinga i Paweł będą reprezentować naszą świetlicę na
XXII Międzyświetlicowym Konkursie Wiedzy Ekologicznej
PRZYGODA Z EKOLUDKIEM organizowanym przez świetlicę SP 90.
Gratulacje dla zwycięzców!
Życzymy powodzenia w kolejnym etapie.

Laureatami w Międzyświetlicowym Konkursie Plastycznym „Kolorowa Wielkanoc” zostali:

Jagoda Szewczyk z klasy 2b – 2 miejsce
Zuzanna Gorajek z klasy 1a – 3 miejsce
Zofia Maziej z klasy 1d – wyróżnienie

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Serdecznie gratulujemy

Mariannie Krupie z klasy 1c
Antoniemu Grzegrzółce z klasy 2b

otrzymania wyróżnień za prace w Międzyświetlicowym Konkursie Tradycje Wielkanocne
pt. „Pisanka wielkanocna" zorganizowanym przez Zespół Szkolno-Przedszkolny numer 4 we Wrocławiu.