Dnia 19.10.2022 r. w SP 90 odbył się XXV Międzyświetlicowy konkurs wiedzy ekologicznej „Przygoda z Ekoludkiem”. Naszą świetlicę reprezentowała drużyna, wyłoniona podczas ekologicznego konkursu świetlicowego dla klas trzecich: Antonina Micach i Szymon Berdowski. Uczniowie na początku rozwiązywali test, a następnie wykonywali doświadczenia, zadania, których wyniki zapisywali w karcie odpowiedzi. Jury po zliczeniu punktów ogłosiło zwycięzców. Nasza drużyna zdobyła II miejsce.

Gratulujemy!!

Przygoda z Ekoludkiem

Z radością informujemy, że uczennice z naszej szkoły zajęły wysokie miejsca
w ogólnopolskim konkursie świetlicowym pt.” Mól książkowy” w kategorii klas pierwszych.

Kaja Kałużyńska z klasy 1d zajęła I miejsce,
Emilia Grabarczyk z klasy 1f zajęła III miejsce.

Serdecznie gratulujemy!

IMG 20220601 114602  IMG 20220601 113821153 (1)

Świetlica Szkoły Podstawowej nr 5 zorganizowała międzyświetlicowy konkurs pt. „MÓJ POMYSŁ NA PLANSZÓWKĘ”.
Chętne dzieci z naszej świetlicy zaprojektowały i wykonały gry planszowe przeznaczone dla innych dzieci.
Spośród kilkunastu gier jury w naszej szkole wybrało i nagrodziło 4 gry. Prace te wzięły udział w konkursie międzyświetlicowym.
Z radością informujemy, że w kategorii klas I uczennica naszej szkoły
Hanna Kusińska z klasy 1c zdobyła 1 miejsce.
Gratulujemy !!!
IMG20220224141220

XXIV Międzyświetlicowy Konkurs Wiedzy Ekologicznej
„ Przygoda z Ekoludkiem”

Tegoroczny konkurs odbył się w dwóch etapach:

1. „Test Ekoludka”

Pierwszy test wiedzy ekologicznej odbył się dnia 10 maja 2021. Przystąpiło do niego 35 uczniów. Laureatami 1-go etapu zostali: I miejsce: Jan Krajewski 3e, II miejsce Michał Kabała 3e, III miejsce Klara Łoś 3d. Laureaci I i II miejsca reprezentowali szkołę w drugim etapie.

2. „Test Ekoludka” i „Praca Ekoludka”

28 maja 2021 roku odbył się etap międzyszkolny testu wiedzy ekologicznej, przeprowadzony w formie on-line. Nasi reprezentanci napisali go na 100%! Sukces chłopców uskrzydlił drużynę wykonującą zadanie konkursowe zwane „ Pracą Ekoludka”.
„Praca Ekoludka” polegała na wyszukaniu i przeprowadzeniu w świetlicy dowolnego doświadczenia obrazującego zmiany zachodzące w przyrodzie lub działania człowieka mające wpływ na życie ludzi, zwierząt, roślin (zgodnie z tematyką konkursu) oraz udokumentowanie tego w formie Lapbooka. Należało wyszukać przykłady w najbliższym otoczeniu dotyczące tego doświadczenia, podać propozycje działań człowieka zapobiegające zagrożeniu, chroniące przyrodę, itp. Jako że nasza szkoła znajduje się w bliskim sąsiedztwie rzeki Odry, przyjrzeliśmy się bliżej wodzie z wrocławskiej rzeki, przyniesionej do szkoły w słoiku i ...zajęliśmy się zanieczyszczeniem wód. Przeprowadziliśmy doświadczenie z wodą, olejem i ptasimi piórami.

Punkty przyznane za Lapbooka w połączeniu ze 100% wynikiem z testu dały nam zwycięstwo.

Jako laureaci 1-ego miejsca we Wrocławiu nasza świetlica wzbogaciła się o nowy sprzęt sportowy.

Serdeczne gratulacje dla laureatów
oraz podziękowania dla wszystkich uczniów klas trzecich zaangażowanych w konkurs. :-)

Koordynatorzy konkursu na terenie SP 20:
Zuzanna Mrzygłód i Agnieszka Ochalik

ekoludek21   start

Na Międzyświetlicowy Konkurs "IDĄ, IDĄ KOLĘDNICY..." zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 76 zostały przekazane dwie prace uczennic z naszej świetlicy szkolnej.
Obie prace zostały zauważone i nagrodzone przez jury.
Magdalena Niemczyk z klasy 2c zdobyła II miejsce,
a Hanna Szostek z 2d otrzymała wyróżnienie.

2 miejsce IMG 20200302 WA0001

Na Międzyświetlicowy Konkurs Plastyczny "Magia Świąt Bożego Narodzenia" wpłynęło dużo prac, zarówno z naszej świetlicy, jak i świetlic wrocławskich szkół podstawowych. Jury miało trudne zadanie. Kilka prac naszych uczniów zostało nagrodzonych.

1 miejsce zdobyła praca Julii Bąk z 3 a oraz Ani Chodowskiej i Hani Morawskiej z 3d.

2 miejsce zajęła Julia Frąckiewicz z 2e.

3 miejsce otrzymały prace Marii Bławat z 3a oraz Zofii Jędryszek z 2c.

Wyróżnieni zostali Michał Kabała z 2e oraz Jagoda Fiedziuk z 3a.

Laureaci otrzymali dyplomy oraz upominki, które sponsorował Papiernik by Empik

W Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „ KARTKA ŚWIĄTECZNA” zorganizowanym przez świetlicę Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 13 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu we Wrocławiu zdobyliśmy wyróżnienie. HANNA SZOSTEK z klasy 2d wykonała swoją pracę podczas zajęć świetlicowych.

Kartkaswiateczna19

Uczniowie naszej szkoły uczęszczający na świetlicę szkolną wzięli udział
w Międzyświetlicowym Konkursie Plastycznym „Magia Świąt Bożego Narodzenia”.

Zajęli w nim następujące miejsca:

Mateusz Talacha – 2 miejsce
Iga Winiarska – 3 miejsce
Jagoda Fiedziuk – wyróżnienie
Zuzanna Gorajek – wyróżnienie

Serdecznie gratulujemy!

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom, którzy wzięli udział
w Międzyświetlicowym Konkursie Plastycznym „Jesienne Fantazje” i zajęli następujące miejsca

MATEUSZ TALACHA - 8 lat- SP 20
ALEKSANDRA BRZOSKO - 7 lat- SP 20