Międzynarodowy Festiwal Piosenki Esperanckiej

Dnia 20.06.2023 r. nasze świetlicowe zespoły wokalne wyjechały do Kłodzka na Międzynarodowy Festiwal Piosenki Esperanckiej. Brała w nim również udział zaproszona młodzież z Litwy. Oba nasze zespoły otrzymały puchary za prezentacje piosenek w języku esperanto oraz w języku polskim.

Klasy 1-2 reprezentowały: Róża Drobik, kl. 1a, Natalia Wilczyńska, kl. 1b, Kalina Szulc, kl. 1f, Łucja Punda kl. 2f.

W skład zespołu klas 3-4 weszły: Antonia Marszałek,kl. 3a, Kaja Kościuszkiewicz, kl. 3a, Hanna Łuszczki, kl. 3b, Amelia Zwolińska, kl. 3b, Aneta Grabowicz, kl. 3c, Igor Zieliński, kl. 3d, Zofia Drałus- Chmielewska, kl. 3f, Daria Grabowicz, kl. 4e.

W grupie solistów najmłodszych do 10 lat
1 miejsce zajęła Łucja Punda, kl. 2f,
2 miejsce Róża Drobik, kl. 1a,
3 miejsce Hanna Łuszczki, kl. 3a.
Wyróżniony został Igor Zieliński, kl. 3d.

Uroczystość uświetnił piękny koncert orkiestry ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Kłodzku.

Dzieci miały okazję zwiedzić Podziemną Trasę Turystyczną w Kłodzku oraz Muzeum Ziemi Kłodzkiej z pomocą przewodnika, gdzie obejrzały wiele inspirujących eksponatów.

Drobik Roza esperanto  esperanto Hania  IGOR Z  IMG 20231016 WA0002   Zespol klas 1  Zespol klas 3